Életrajz
Életrajz
Kecskés D. Balázs alkotásai a hallgatóság képzeletét egy olyan zenei térbe hívják, ahol megtapasztalhatják a legkülönfélébb világok összeütközését. Szent Ágoston és Friedrich Nietzsche, Franz Schubert és Katy Perry, J. S. Bach és Meredith Monk egyaránt inspirálják. Komm című oratóriumát „egyfajta profán vallásosság lengi be (…), és ebből a hallgató egy valódi szakralitás élménybe tud eljutni.” (Bartók Rádió, Új Zenei Újság). A Komm 2021 októberében elhangzott az International Rostrum of Composers keretében Belgrádban, majd 2022-ben Nils Schweckendiek vezényletével Gdanskban és Helsinkiben. A Holland Filharmonikus Zenekar felkérésére írt Blue című zenekari darabját Madaras Gergely vezényelte 2022-ben, az amszterdami Concertgebouw-ban. A 2023/24-es évadban a San Francisco Choral Artisits számára komponál új kórusműveket.
Műveit olyan együttesek mutatták be, mint a Helsinki Chamber Choir, a NeoQuartet, az észt Collegium Musicale Kamarakórus, az amerikai Garth Newel Piano Quartet, a Magyar Rádió Énekkara és Zenekara, és a Budapesti Vonósok. Kecskés D. Balázs alkotásait Düsseldorfban, Rigában, Londonban, Tbilisiben, valamint a virginiai Hot Springsben is műsorra tűzték.
Egyik résztvevője az Eötvös Péter Alapítvány csupán két zeneszerző által elnyert 2021-es mentorprogramjának, melynek keretében a franciaországi Ars Nova Ensemble-nak, valamint a magyar Óbudai Danubia Zenekarnak és a Győri Filharmonikus Zenekarnak komponált új műveket. Munkásságát 2020-ban Junior Prima Díjjal, valamint Junior Artisjus Díjjal ismerték el. Kecskés D. Balázs 2019-ben és 2020-ban is elnyerte a Magyar Zeneszerzők Egyesülete Istvánffy Benedek díját, mellyel évente egy 40 év alatti zeneszerzőt ismernek el.
A Zeneakadémia zeneszerzés tanszékének oktatójaként barokk és bécsi klasszikus kompozíciós technikákat és kortárszenei elemzést tanít. Oktatói tevékenysége révén élő kapcsolatot tart fenn a zenetörténet klasszikusaival, miközben a legújabb kortárs technikákban is elmélyül diákjaival. Kecskés D. Balázs a zenét tágabb kulturális összefüggéseiben értelmezi, vizsgálódásai az elektronika és a mesterséges intelligencia klasszikus zenében betöltött szerepétől egészen a pop számok Schubert dalokkal történő összehasonlításáig terjednek.
Tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte Vajda János osztályában, továbbá fél évet töltött a firenzei Luigi Cherubini konzervatóriumban Paolo Furlani növendékeként.